Edin Džeko proglašen igračem utakmice

Manchester City je do 80. minute gubio utakmicu od West Bromwich Albiona rezultatom 1:0 i kad je sve upućivalo na to da će s gostovanja otići poraženi, u igru je ušao bh. reprezentativac Edin Džeko i napravio potpuni preokret.
Za poravnanje rezultat trebalo mu je samo dva minuta na terenu. Dijamantu to nije bilo dovoljno pa je u sudijskoj nadoknadi postigao još jedan pogodak i, ne samo da je spasio svoj tim od poraza, nego mu donio i pobjedu.

Stoga i ne čudi da je Džeko s ocjenom 8,2 proglašen igračem utakmice i što je glavna vijest u svim engleskim medijima.

“Ja nisam super zamjena. Želim počinjati utakmice od prve minute, ali ću dati sve od sebe kada me trener stavi u igru”, kazao je Džeko.

(Klix.ba)

Check Also

Reisu-l-ulema: Volio bih da nas ramazan sve više uljudi, od političara, intelektualaca i novinara

Published in  April 5, 2021Štampa , E-mail – Sasvim je očito da se suočavamo s velikom krizom izazvanom …

Muftija Ljevaković: Post je štit!

Ramazan je jedinstvena prilika da vjernik i vjernica umnogostruče svoja dobra djela, da se pokaju …