Edin Džeko ponovo ušao u igru i donio pobjedu Građanima

U susretu jedanaestog kola engleske Premier lige, aktuelni prvak Manchester City je na svom Etihadu dočekao momčad Tottenhama, a rezultat je na kraju, nakon velike borbe glasio 2:1, zahvaljujući bh. reprezentativcu Edinu Džeki, koji je odlučio pobjednika.
Već na početku susreta se moglo primijetiti da gosti nisu došli u Manchester sa namjerom da se brane, a već u 21. minutu došli su i do vodstva. Huddlestone je uposlio Stevena Caulkera, koji dovodi Spurse u vodstvo. Bio je to ujedno rezultat prvog dijela meča.

U nastavku Građani su se mučili pokušavajući doći do izjednačenja, a to im je pošlo za rukom tek u 65. minutu, zahvaljujući Sergiju Agueru, koji je pogodio na asistenciju Tourea.

Ipak, u nastavku je bilo sve izvjesnije da će Tottenham odnijeti bod sa Etihada, međutim u 73. minutu Roberto Mancini pravi ključni potez, te uvodi našeg reprezentativca Edina Džeku u igru.

Bh. reprezentativac je već u 79. minutu zaprijetio, nakon izvedenog kornera je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla tik pored lijeve stative Tottenhama.

Četiri minute kasnije ponovo je Džeko uradio odličan posao, prelijepo je petom uposlio Aguera, čiji udarac golman Tottenhama još ljepše brani.

Igrao se 88. minut kada je Dijamant ponovo zasijao. Španac David Silva je asistirao, a Edin Džeko po ko zna koji put spasio Građane i donio svojoj momčadi pobjedu.