BiH pobjedila Litvaniju rezultatom 3-0

16 Oktobar 2012 20:47 ( 16 Oktobar 2012 22:02)
Golove za reprezentaciju BiH postigli Ibišević, Džeko i Pjanić

ZENICA

Završena je utakmica BiH – Litvanija rezultatom 3-0. Prvih 20 minuta utakmice prošlo bez konkretnih prilika. Reprezentacija Bosne i Hercegovine odličnim napadom preko Misimovića pokušala je ugroziti protivnički gol, međutim Misimovićev šut je blokiran. 23. minuta, slobodan udarac za Litvaniju, Begovic siguran. Misimovic je ponovo u 27. minuti zaprijetio golmanu protivnicke ekipe, nazalost lopta je otisla za malo pored gola. Samo minutu kasnije Ibisevic je fantasticnim pogotkom dovodi u vodstvo reprezentaciju BiH.

Miralem Pjanic u 33. minuti sjajnim pasom uposlio je Ibiševića, koji ne uspjeva šutirati. Ipak Pjanić ne odustaje, te ovaj put asistira Džeki koji sigurno šalje loptu u mrežu Litvanaca, i povećava vodstvo na 2-0. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, Džeko je nabacio sa desne strane, da bi Miralem Pjanić pogodio za vodstvo BiH od 3:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme također je počelo mirno. U prvih petnaest minuta nije bilo konkretnih prilika osim slobodnog udarca Sejada Salihovića. Izmjena u reprezentacije BiH, u 60. minuti igru napušta Mensur Mujdža, a ulazi Avdija Vršajević. Litvanci pokušavaju postići prvi pogodak na utakmici, siguran je na golu Begović. Miralem Pjanić napušta igru u 67. minuti utakmice na njegovo mjesto ulazi Miroslav Stevanović. Zvjezdan Misimović šutirao je u 87. minuti, no bio je to lagan posao za golmana Litvanije.

BiH: Asmir Begović, Mensur Mujdža, Ognjen Vranječ, Emir Spahić, Sejad Salihović, Adnan Zahirović, Miralem Pjanić, Senad Lulić, Zvjezdan Misimović, Edin Džeko, Vedad Ibišević.

Litvanija: Zydrunas Karcemarskas, Deividas Semberas, Marius Zaliukas, Marius Stankevicius, Arunas Klimavicius, Tadas Kijanaskas, Valdemar Borovskij, Ramunas Radavicius, Arvydas Novikovas, Mindaugas Panka, Tadas Labukas

U toku su i utakmice, Mađarska – Turska gdje je rezultat 3-1, Albanija vodi protiv Slovenije rezultatom 1-0, Makedonija – Srbija 1-0, Slovačka – Grčka 0-1. Završena je takmica Latvija – Lihtenštajn, gdje su domacini pobjedili rezultatom 2-0. Hrvatska je takodjer pobjedila Vels rezultatom 2-0.